Sucha czy mokra karma dla psa?

Pupile są często naszym oczkiem w głowie i nie wyobrażamy sobie, by nie zapewnić im jak najlepszych warunków. Okazuje się, że najwięcej wątpliwości pojawia się jednak podczas prób wybrania odpowiedniego sposobu żywienia dla czworonoga. Panuje wiele mitów i opinii odnośnie zarówno mokrej karmy dla psa jak i jej suchej wersji. Wobec tego która z nich będzie stanowiła lepsze uzupełnienie psiej diety?

Mokra karma dla psa- czym się wyróżnia?

Mokra karma dla psa z pewnością jest dla pupila niezwykłym smakołykiem. Wynika to z faktu, że znajduje się w niej o wiele więcej soczystych kawałków mięsa i minimum zbędnych dodatków. Karma ta przede wszystkim wyróżnia się dość sporą wilgotnością. Zwykle sięga ona nawet powyżej 75%. Dla właścicieli oznacza to jedynie jedno- by mokra karma dla psa zapewniła mu odpowiednią kaloryczność, musi on jeść jej znaczni więcej.

Kiedy mokra karma dla psa sprawdzi się lepiej niż sucha?

Wybór pomiędzy morką karmą dla psa a suchą nigdy nie będzie prosty i przyjemny. Wynika to przede wszystkim z faktu, że preferencje smakowe pupila to jedno, a jego zdrowie to drugie. Mokra karma dla psa sprawdzi się głównie w momencie, kiedy właściciele walczą z nadprogramowymi kilogramami swojego czworonoga. Wówczas- dzięki większej zawartości wody- o wiele szybciej będzie można go po prostu odchudzić. Co więcej, mokra karma dla psa sprawdzi się również w momencie, kiedy pupil doznał tymczasowego lub przejściowego urazu jamy ustnej. Nie trzeba jej gryźć, a co za tym idzie, nie sprawi ona pisakowi większego problemu. Co więcej nie spowoduje ona bólu jamy ustnej, a nasz pupil będzie mógł spokojnie delektować się przysmakiem. Mokra karma dla psa jest również świetnym wyborem jeśli nasz pupil jest “niejadkiem”. Ma ona bowiem zbliżoną konsystencję do naturalnego pokarmu, a także apetyczny zapach, który zachęci psiaka do konsumpcji.

Czytaj również:   Sucha karma dla psa Genesis - dlaczego będzie idealnym wyborem dla Twojego pupila?

Morka karma dla psa czy sucha – co wybrać?

W przypadku kiedy nasz pupil nie walczy z nadwagą bądź problemami jamy ustnej, wówczas wydawać by się mogło, że obie karmy sprawdzą się doskonale. Jednak najlepszym wyjściem będzie zróżnicowana dieta. Warto podawać pupilowi na przemian morką karmę dla psa i suchą. Oczywiście najważniejsza pozostaje kwestia jakości karmy. Musi ona składać się w większość z kawałków mięsnych, a nie jedynie podrobów i sztucznych wypełniaczy. Dzięki temu nasz psiak będzie się zdrowo rozwijał i cieszył każdym posiłkiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *