Ile można trzymać mokrą karmę w lodówce? Dowiedz się, aby

ile można trzymać mokrą karmę w lodówce

Przechowywanie mokrej karmy nie jest trudne, ale warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które sprawią, że będzie ona świeża nawet kilka dni po otwarciu puszki. Ile można trzymać mokrą karmę w lodówce? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

W jaki sposób przechowywać otwartą puszkę karmy?

Mokra karma jest bardzo smaczna i lubią ją wszystkie czworonogi. Niewielkie puszki zawierające pełny posiłek są jednak przeważnie drogie. To właśnie dlatego wielu właścicieli psów decyduje się na większe opakowania, z których bez problemu wydzielić można kilka porcji. Niestety w takim przypadku powstaje problem z przechowywaniem karmy. Czy można ją trzymać w lodówce bezpośrednio obok naszego jedzenia? Oczywiście, że tak. Problemem może być jednak jej zapach, który skutecznie przechodzi na produkty spożywcze używane przez ludzi. Czy można temu zaradzić? Oczywiście, że tak!

Są dwa rozwiązania takiego problemu i warto je stosować, bo mokra karma dla psów może być bardzo aromatyczna, co niekoniecznie będzie nam odpowiadać (w przeciwieństwie do naszych czworonożnych przyjaciół). Spożywanie pokarmów z takim aromatem nie jest ani zdrowe, ani tym bardziej smaczne. Pierwszym sposobem pozwalającym rozwiązać ten problem jest zamknięcie otwartej puszki w foliowym woreczku. Niestety ostre brzegi bardzo często sprawiają, że woreczek ulega przerwaniu, co kończy się tym, że puszka przechowywana jest bez żadnego zabezpieczenia.

Zdecydowanie lepszym sposobem jest zakup specjalnego pojemnika, w którym przechowywać będziemy karmę. Takie plastikowe opakowanie kupimy w każdym większym sklepie spożywczym. Jego szczelne zamknięcie sprawi, że problem przechowywania kramy zostanie rozwiązany raz na zawsze. Jeśli zdecydujemy się na takie poręczne opakowanie, czyszczenie lodówki przeprowadzać będziemy mogli zgodnie z normalnym harmonogramem bez obaw, że resztki psiej karmy przedostaną się do jedzenia, które sami spożywamy. To skuteczne i tanie wyjście z problemu przechowywania karmy w lodówce.

Czytaj również:   Sucha czy mokra karma dla psa?

Więcej o tym jak wyczyścić skraplacz w lodówce przeczytasz tutaj: https://przewodnikpanidomu.pl/jak-wyczyscic-skraplacz-w-lodowce/.

Ile można trzymać mokrą karmę w lodówce?

Bardzo często ludzie zastanawiają się, ile można trzymać mokrą karmę w lodówce. Producenci na opakowaniach jednoznacznie sugerują, że pokarm ten powinien zostać spożyty przez czworonoga 24h od otwarcia. Trudno z tym dyskutować, bo przecież producent powinien wiedzieć najlepiej, jak długo jego produkt utrzyma odpowiednią świeżość. Prawda jest jednak taka, że dobrze zabezpieczona karma może zachować się w dobrym stanie nawet przez 3-4 dni, pod warunkiem że zaraz po otwarciu umieścimy ją w lodówce i szczelnie zamkniemy.

Niezwykle istotne jest, by karma w czasie przechowywania faktycznie umieszczona była w lodówce. Jeśli po jej otwarciu zostawimy ją w temperaturze pokojowej, znacznie się psuć bardzo szybko, ale w temperaturze 2-5 stopni spokojnie poczeka kilka dni i nic złego się z nią nie stanie. Trudo powiedzieć, dlaczego ludzie dążą do podania psu karmy w 24h od otwarcia, skoro nawet mięso przygotowane dla siebie trzymają w tej samej lodówce nawet 2-4 dni. Skoro się ono nie psuje, znaczy to, że gotowej karmie mokrej również nic nie będzie. Pamiętajmy, że ważne jest posiadanie szczelnego opakowania i nie chodzi tu wyłącznie o karmę, ale także nasze zdrowie. Produkty dla zwierząt przechodzą mniejszą ilość badań i nie są dopuszczone do spożycia przez ludzi. W związku z tym nie powinny być też przechowywane w bezpośrednim sąsiedztwie naszego jedzenia. Jeśli jednak karma zostanie zamknięta w szczelnym opakowaniu, nic złego nas nie spotka.

Bardzo ważne jest jednak też czyszczenie lodówki, bo zawsze może się zdarzyć, że resztki psiego jedzenia pozostaną na półkach i w mniejszym lub większym stopniu przeniosą się do naszego jedzenia. Regularne czyszczeni zapobiegnie jednak takim wpadkom i pozwoli bezpiecznie przechowywać karmę wraz z naszym jedzeniem bezpośrednio w lodówce.

Czytaj również:   Ile kosztuje bulterier z zarejestrowanej hodowli?
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *