Jaka karma dla szczeniaka

Jaka karma dla szczeniaka

Dobrej jakości mokra karma dla szczeniąt powinna być bogata w wapń, minerał niezbędny do tworzenia kości w okresie szybkiego wzrostu. Wymagana ilość wapnia zależy od rasy i wielkości zwierzęcia. Innym ważnym składnikiem odżywczym jest DHA, niezbędny kwas tłuszczowy omega, który wspomaga prawidłowy rozwój układu nerwowego. Badania wykazały, że szczenięta, które jedzą karmę z dużą zawartością DHA, osiągają lepsze wyniki niż te, które jej nie jedzą. Dobra karma dla szczeniąt powinna być jednak pozbawiona sztucznych barwników, które są notorycznie przyczyną reakcji alergicznych u psów. Niektóre barwniki zostały nawet powiązane z rakiem u zwierząt laboratoryjnych.

Karma w pierwszych miesiącach

Jest kilka powodów, dla których warto wybierać mokrą karmę dla szczeniaka. Po pierwsze, dzięki zawartości wilgoci karma będzie miała lepszy zapach. Jeśli używasz karmy o wysokiej zawartości białka, Twój szczeniak raczej nie będzie miał problemów z oparciem się jej. Ponadto jest to znacznie zdrowszy wybór dla Twojego psa. Oto kilka doskonałych marek mokrej karmy dla szczeniąt. Wybierz markę, która posiada dobre oceny Stowarzyszenia Amerykańskich Urzędników Kontroli Pasz (AAFCO).

Mokra karma klasy premium to opłacalna inwestycja. Nie tylko poprawia ona zdrowie szczeniaka, ale także wpływa na Twoje relacje z pupilem. Na rynku istnieje kilka najlepszych marek, które dostarczają wysokiej jakości składników. Ważne jest, aby wybrać taką, która jest dostosowana do potrzeb Twojego szczeniaka, aby osiągnąć optymalne samopoczucie. Jeśli nie jesteś pewien, co kupić, rozważ poniższe wskazówki. Mokra karma dla szczeniąt jest zdrowa dla szczeniąt i powinna być regularnym elementem diety Twojego psa.

Karma mokra ma tę zaletę, że jest mniej przetworzona. Ponieważ jest łatwiejsza do przechowywania, karma mokra jest zazwyczaj bardziej pożywna. Ponieważ zawiera więcej wilgoci, karma mokra jest smaczniejsza dla wybrednych niejadków. Karmę mokrą można mieszać z suchą, aby stworzyć bardziej kompletny posiłek. Aby uniknąć bałaganu podczas posiłków, możesz mieszać mokrą i suchą karmę dla szczeniąt. Jeśli Twój szczeniak nie przepada za jednym rodzajem karmy, rozważ możliwość zmieszania karmy mokrej z suchą.

Wybierając mokrą karmę dla szczeniaka, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na kaloryczność i zawartość składników odżywczych w każdej porcji. Szczenięta potrzebują dużej ilości karmy, więc pamiętaj o przestrzeganiu schematów żywienia. Karmy zatwierdzone przez AAFCO są zbilansowane, kompletne i pożywne. Wybierając mokrą karmę dla szczeniaka, weź pod uwagę etap wzrostu zwierzęcia przed dokonaniem zakupu. Jeśli szczenię jest jeszcze młode, wypróbuj nową markę karmy lub zmień jej rodzaj na inny.

Czytaj również:   Jaka karma dla suczki po sterylizacji

Szczenięta powinny zacząć jeść pokarm stały między trzecim a czwartym tygodniem życia. Powinny one zaczynać od kleiku, który jest po prostu karmą dla szczeniąt zmieszaną z preparatem mlekozastępczym. Kaszka powinna być mieszana w spodeczku, aby zachęcić szczeniaka do jedzenia. W pierwszych tygodniach życia najlepszym rozwiązaniem dla młodych szczeniąt jest karma mokra, ponieważ jest bardziej mięsista i może zaspokoić nawet najbardziej wybrednych niejadków. Istnieje jeszcze kilka innych powodów, dla których karma mokra jest lepsza dla Twojego szczeniaka.

Najważniejszym powodem, dla którego warto wybierać mokrą karmę dla szczeniąt, jest zawartość składników odżywczych. Sucha karma jest mniej pożywna niż mokra, a duża ilość węglowodanów jest szkodliwa dla zębów psa. Niektóre karmy mokre mogą jednak pomóc w zapobieganiu otyłości. Szczenięta małych ras będą miały trudności z przeżuwaniem karmy, co spowoduje u nich nadwagę. A ponieważ niektóre karmy mokre mogą pomóc w zapobieganiu otyłości u psów, zdecydowanie warto ponieść dodatkowe koszty i ograniczyć niedogodności.

Marki typu “Pick-me-up-anywhere”

Pomimo swojej nazwy, karmy typu “Pick-me-up-anywhere” nie są zdrowe dla zdrowia Twojego szczeniaka. Zawierają one niezdrowe białka i składniki, w tym zwierzęta klasy 4-D (martwe, chore, rozkładające się). Oprócz niezdrowych białek, produkty te zawierają wyższy procent tłuszczu i wymagają większych ilości, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe. W rezultacie produkty typu “pick-me-up-anywhere” są droższe niż ich odpowiedniki z wyższej półki.

Opcje bezzbożowe

Na szczęście, istnieją bezzbożowe karmy dla Twojego szczeniaka, które spełnią Twoje wymagania żywieniowe. Na przykład firma o nazwie Canidae produkuje bezzbożową suchą karmę dla psów. Canidae to rodzinna firma, która produkuje bezzbożowe karmy dla psów od 1996 roku. Ich formuła zawiera białko zwierzęce oraz naturalne warzywa, dzięki czemu Twój pupil jest zdrowy i w dobrej kondycji. Nie zawiera również sztucznych aromatów, zbóż ani kukurydzy.

Czytaj również:   Jaka karma dla szczeniaka sucha czy mokra

Białko najwyższej jakości jest ważnym składnikiem bezzbożowej karmy dla szczeniąt. Wysokiej jakości źródła białka powinny zawierać mięso jako pierwszy składnik. Gwarantuje to wysoką jakość białka. Inne zdrowe składniki, takie jak owoce i warzywa, dostarczają mikroelementów. Unikaj sztucznych dodatków, produktów ubocznych i konserwantów. Ważne jest, aby zapewnić psu dietę bogatą w składniki odżywcze. Pamiętaj, że karma bezzbożowa jest nadal dobrym rozwiązaniem dla szczeniąt.

Wśród bezzbożowych karm dla szczeniąt można wymienić Blue Buffalo Wilderness Red Meat Dinner, która zawiera pozbawioną kości jagnięcinę i słodkie ziemniaki. Zawiera również mączkę z kurczaka, indyka i tłuszcz drobiowy, a także naturalny aromat kurczaka, witaminę B12 oraz szereg witamin i minerałów. Wiele karm bezzbożowych jest dostępnych w workach trzykilogramowych. Jakość tych karm może być bardzo wysoka, dlatego pamiętaj o dokładnym czytaniu etykiet, aby upewnić się, że są one bezpieczne dla Twojego szczeniaka.

Jeśli nie jesteś pewien, czy dieta bezzbożowa jest odpowiednia dla Twojego szczeniaka, możesz ją wypróbować. Niektórzy lekarze weterynarii zalecają takie diety dla psów, ale nie jest to jeszcze naukowo potwierdzone. Jeśli Twój szczeniak ma alergię na zboża, musisz rozważyć przeprowadzenie badań. Jeśli tak, najlepiej jest przejść na dietę bezzbożową. Karma, którą mu podajesz, powinna zawierać składniki najwyższej jakości.

Istnieje kilka zalet i wad bezzbożowej karmy dla psów. Karmy bezzbożowe są zdrowsze, ale nie zawsze mają tak niską zawartość węglowodanów. Powinieneś porozmawiać z lekarzem weterynarii na temat najlepszej diety dla Twojego psa, biorąc pod uwagę jego historię choroby i styl życia. W niektórych przypadkach diety bezzbożowe mogą zwiększać ryzyko wystąpienia problemów z sercem. Z tego powodu powinieneś stosować karmę wysokiej jakości.

Bezzbożowa karma dla psów jest dobrym wyborem dla szczeniąt wrażliwych i psów z problemami trawiennymi. Karmy te zawierają więcej błonnika i białka oraz są bardziej autentyczne w diecie Twojego szczeniaka. Mogą także pomóc Twojemu szczeniakowi uniknąć alergii i nadwrażliwości pokarmowej. Należy pamiętać, że karmy bezzbożowe nadal muszą zawierać błonnik. Jeśli Twój pies ma alergię na zboża, możesz rozważyć przejście na dietę bezzbożową.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *