Jakie kwiaty ogrodowe są bezpieczne dla pupila?

Jakie kwiaty ogrodowe są bezpieczne dla pupila?

Posiadanie domu z ogrodem jest z pewnością jednym z większych przywilejów. Nie da się ukryć, że równie często decydujemy się na to, by naszego ogrodu strzegł pupil, a także miał on wystarczająco dużo miejsca do zabawy. Niemniej jednak pies nie zawsze rozumie ideę posiadania ogrodu i uwielbia go niszczyć. Wobec tego jakie rośliny są dla niego bezpieczne?

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z szetland.info

Psie zabawy w ogrodzie i bezpieczeństwo pupili

Nie da się ukryć, że nasi pupile uwielbiają hasać po świeżym powietrzu. Wobec tego wydaje się, że przestrzeń ogrodowa dla naszych psiaków jest idealna. Właśnie z tego powodu głównie decydujemy się właśnie na posiadanie pupila, w momencie kiedy mamy ku temu sposobne warunki. Niemniej jednak czworonogi są różne i mają różne charaktery. Często więc zdarza się, że nie doceniają idei właścicieli, która odnosi się do posiadania pięknych rabat kwiatowych i drzewek owocowych w ogrodzie. Nie da się ukryć, że psiaki z zapałem i niezwykłą determinacją przystępują do przekopywania ogrodów, co dla nich jest jedną z lepszych form rozrywki. Oczywiście takie zachowania pupili mogą również wynikać z tego, że to my sami-jako właściciele- nie zapewniamy psu wystarczającej uwagi, a w efekcie nasz pupil sam próbuje sobie znaleźć zajęcie, dzięki któremu skutecznie pokona nudę. Oczywiście kwiaty w naszym ogrodzie są ku temu najlepszą sposobnością. Z racji tego, że psiaki po prostu uwielbiają je gryźć, a nie tylko przekopywać, wówczas właściciele ogrodów powinni zapewnić swoim pupilom jak najwyższe standardy bezpieczeństwa. Nawet jeśli nasz czworonożny przyjaciel, nie ma tendencji do tego, by nagminnie zjadać ogrodowe rośliny, to jednak nie można wykluczyć, że taka sytuacja prędzej czy później nie będzie miała miejsca. Wobec tego należy z odpowiednią uwagą podejść do obsadzania kwiatami i innymi roślinami miejsc w ogrodzie, które nasz pupil najczęściej i najchętniej wykorzystuje o zabawy. Niektóre rośliny bowiem mogą doprowadzić do zatrucia, a nawet i do śmierci zwierzaka. Wówczas warto skupić się na obsadzaniu ulubionych miejsc pupila w ogrodzie tymi kwiatami i roślinami, które są dla niego po prostu bezpieczne.

Czytaj również:   Jaka karma dla border collie

Jakie kwiaty są bezpieczne dla psa?

Z racji tego, że pupile uwielbiają gryźć, rzuć, a często nawet i spożywać rośliny ogrodowe, niezwykle ważna jest świadomość tego, że istnieją kwiaty bezpieczne dla psa. Wówczas będzie można nimi obsadzić rabaty i grządki, w których nasz pupil bawi się najczęściej. W efekcie nawet kiedy czworonóg zdecyduje się ich skosztować i posmakować, nie wpłynie to negatywnie na jego zdrowie oraz samopoczucie. Wobec tego jakie są kwiaty bezpieczne dla psa? Otóż:

  • cissus- to przepiękna i ozdobna roślina ogrodowa, która nie tylko znacznie podniesie walory estetyczne ogrodu, ale również będzie bezpieczna dla psiaka
  • pilea- ta drobna roślinka ogrodowa również nie będzie miała negatywnego wpływu na zdrowie pupila
  • peperomia- kolejny kwiat, którego psiak może bez obaw smakować, gdyż jest on dla niego bezpieczny.
  • kalatea- to również roślina, która jest gatunkiem roślin ozdobnych, zwykle przepięknie rośnie i jednocześnie zapewnia wysoką ozdobność ogrodu. Co najważniejsze jednak jest bezpieczna dla psa.
  • maranta- to kolejny gatunek roślin ozdobnych, który nie będzie miał negatywnego wpływu na zdrowie i samopoczucie naszego czworonożnego przyjaciela.
  • gynura- to roślinka o niesamowicie barwnej strukturze, która świetnie prezentuje się w pięknie zaaranżowanych ogrodach. Również nie zaszkodzi ona naszemu pupilowi, nawet jeśli zje on ją w całości.
  • soleirolia rosesłana- to majestatyczna roślina, która jest niezwykle popularna w ogrodach. Nie tylko nie stawia ona dużych wymagań, ale jednocześnie nie szkodzi zwierzętom.
  • afelandra- roślinka która przepięknie zdobi ogrody już od niepamiętnych czasów. Co więcej jest ona całkowicie bezpieczna dla psów, które zdecydują się ją skosztować.
  • fitonia- równie popularny kwiat w ogrodnictwie. Podobnie jak wszystkie powyżej wymienione gatunki roślin, również jest on w pełni bezpieczny dla pupili i nie zaszkodzi ich zdrowiu.
Czytaj również:   Jaka karma dla mopsa
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *