Jakie przysmaki czyszczą zęby psa?

Jakie przysmaki czyszczą zęby psa?

Istnieje wiele różnych rodzajów gryzaków dla psów. Które z nich są najlepsze do czyszczenia zębów Twojego psa? Mogą to być gryzaki Farm Food Rawhide, Dental Chews lub VetIQ Minties. Wszystkie te przysmaki mają ten sam podstawowy cel, czyli czyszczenie zębów psa. Istnieją jednak pewne zasadnicze różnice między tymi produktami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Czy któryś z nich jest lepszy dla Twojego psa niż inny?

Gryzaki dentystyczne

Gryzaki dentystyczne dla psów mają na celu ograniczenie odkładania się płytki nazębnej i kamienia na zębach psa. Podczas żucia przez psa gryzaki te czyszczą zęby. Gryzaki dentystyczne mogą również zwabić psa z miejsc, w których w przeciwnym razie mógłby sprawiać więcej problemów. Chociaż gryzaki mogą być atrakcyjne dla psa, upewnij się, że wiesz, jakie składniki zawierają. Jeśli Twój pies ma skłonność do dłubania w dziąsłach, gryzaki dentystyczne mogą nie być najlepszym rozwiązaniem.

Gryzaki z surowej skóry

Chociaż gryzaki z surowej skóry mogą pomóc w utrzymaniu zębów psa w czystości, są one również szkodliwe dla ogólnego zdrowia psa. To, czy surowa skóra jest dobra dla Twojego psa, zależy od sposobu hodowli zwierząt. Niektóre skóry surowe są garbowane w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy inne są pozyskiwane za granicą. Skóra surowa z importu często zawiera dodatkowe substancje chemiczne. Skóra surowa wyprodukowana w Stanach Zjednoczonych jest zazwyczaj wolna od takich substancji chemicznych.

Skóra surowa pochodząca z gospodarstw rolnych

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób surowa skóra hodowlana może czyścić zęby Twojego psa, pomyśl o korzyściach, jakie Twój pies może odnieść, żując ją. Pałeczki te są wykonane z podskórnej tkanki łącznej bydła, a czynność żucia przez psa pomaga mu utrzymać zęby w czystości. Czynność żucia uwalnia również endorfiny, które zapewniają psu uczucie odprężenia.

Czytaj również:   Jaka karma dla rocznego psa

VetIQ Minties

Jeśli szukasz gryzaka, który pomoże Twojemu psu w utrzymaniu czystości zębów i oddechu, rozważ Minties. Te smakołyki o smaku miętowym zawierają specyficzne składniki zwalczające bakterie w jamie ustnej Twojego pupila, takie jak czosnek, mięta pieprzowa i koper włoski. Składniki te są jednak wysoce toksyczne dla zwierząt domowych w dużych dawkach, dlatego pamiętaj o dokładnym przeczytaniu etykiety. Te gryzaki są odpowiednie dla psów średnich i dużych rozmiarów.

Arm & Hammer Oral Care

Seria Arm & Hammer Oral Care oferuje skuteczną formułę czyszczącą, która jest bezpieczna dla psów, a także wygodne i niedrogie sposoby dbania o zdrowie zębów Twojego psa. Wśród składników znajduje się soda oczyszczona, naturalny środek czyszczący, który jest idealny dla zdrowia jamy ustnej. Soda oczyszczona, podobnie jak woda kokosowa, pomaga utrzymać równowagę pH jamy ustnej psa oraz wspiera zdrową skórę i sierść.

Greenies Original Natural Dental Treats

Greenies Original Natural Dental Treats pomagają Twojemu psu zachować czystą jamę ustną i świeży oddech, zwalczając płytkę nazębną i kamień nazębny. Ten produkt do higieny zębów psów jest wysoce rozpuszczalny i zalecany przez lekarzy weterynarii do domowej pielęgnacji zębów. Co więcej, możesz wybierać spośród różnych smaków i rozmiarów. Niezależnie od tego, czy szukasz smakołyków do żucia, czy do gniecenia, Greenies jest dobrym wyborem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *