Naturalna karma dla psa z ryżem wspomoże działanie psich jelit i wydłuży mu życie

naturalna karma dla psa

W czasach pandemii wielu ludzi zainteresowało się zdrowiem własnym, ale i również swoich psich przyjaciół. Pomóc w wydłużeniu życia może odpowiednia naturalna karma dla psa.

Uprawa ryżu, a naturalna karma dla psa

Jeśli chcemy, aby nas pies żył długo i równie długo cieszył się zdrowiem, powinniśmy zadbać o jego odpowiednią, zbilansowaną dietę. Rezygnacja z kupowania popularnych karm w supermarketach okaże się dobrą inwestycją, ponieważ w późniejszych latach oszczędzimy krocie na weterynarzach. Konserwanty, ulepszacze smaku i inne niezdrowe substancje sprawiają, że karmy najpopularniejszych marek psy co prawda zjadają ze smakiem, lecz później odbija się to na długości ich życia i przebiegu chorób. W diecie psów oprócz mięsa powinny znajdować się niewielkie ilości warzyw i węglowodanów np. ryżu. Można stosować zarówno ryż biały, jak i ryż brązowy. 

Ryż biały jest bardziej kaloryczny, natomiast zdecydowanie lepiej przyswajalny. 

Ryż brązowy z kolei jest bogatszy w składniki odżywcze, w tym białko i błonnik. 

Na rynku istnieje wiele świetnych naturalnych karm dla psa, które pozytywnie wpłyną na zdrowie naszego pupila. Należy pamiętać, że droga karma nie zawsze będzie zdrowa, natomiast karma podejrzanie tania zdrowa nie będzie prawie nigdy. Warto zwrócić uwagę na skład karmy dla psa, czy są tam jakieś konserwanty i jaki jest procent mięsa. 

Choć większości ludzi wydaje się, że uprawa ryżu nie ma nic wspólnego z karmą dla psa, najzdrowsze jedzenie dla czworonoga zawiera właśnie ryż brązowy lub biały. Jego kleistość i obecność amylopektyny sprawia, że pomaga on w terapiach zaburzeń trawiennych. Mała z kolei ilość skrobi nie powoduje groźnych wyrzutów insuliny. 

Czytaj również:   Ile kosztuje bulterier z zarejestrowanej hodowli?

Naturalna karma dla psa – jak zrobić?

Czy kiedykolwiek próbowaliście samemu zrobić zdrowe jedzenie swojemu psu? Może okazać się to banalnie proste. Wystarczy tylko dowiedzieć się, jakie produkty są odpowiednie dla psa, a jakie mogą mu zaszkodzić. Potem pozostaje tylko jej odpowiednie przygotowanie. Gotowanie dla psa niczym nie różni się od gotowania dla człowieka.

Sprawdź także: https://agropedia.pl

Naturalna karma dla psa powinna zawierać dobrej jakości mięso np. z wołowiny, a także przede wszystkim podroby np. wątrobę czy nerki. Zapewni to naszym czworonogom niezbędną ilość witamin i minerałów. Innymi składnikami jakie możemy dodać do karmy są ryż, czy niewielka ilość marchewki. Wpłyną one pozytywnie na działanie jelit poprzez wysoką zawartość błonnika. 

Choć psy mogą jeść surowe mięso, ponieważ ich kwas żołądkowy jest o wiele silniejszy od ludzkiego, jedzenie dla psa najlepiej ugotować, a następnie wymieszać. Do karmy nie dodajemy soli ani zbędnych przypraw, ponieważ mogą podrażniać one żołądek pupila. Do karmy absolutnie nie dodajemy żadnej cebuli ani czosnku, ponieważ są one ciężkie do strawienia. 

Naturalna karma dla psa – gdzie kupić?

Jeśli nie mamy czasu, lub chęci na gotowanie dla psa pełnowartościowych posiłków, warto pomyśleć o zakupie naturalnej karmy w sklepie online. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzać skład produktów, by upewnić się, że nie znajduje się tam nic, co szkodzi jelitom Twojego psa. 

Koszt karmy może być różny, w zależności od producenta i zawartości mięsa. Na zdrowiu czworonożnych przyjaciół lepiej jednak nie oszczędzać. Jeśli zadbamy o to, aby pies miał odpowiednią ilość wysiłku fizycznego, a także odpowiednio zbilansowaną dietę, dłużej będziemy mogli cieszyć się wspólnymi chwilami, a także oszczędzimy na weterynarzach.

Istnieje wiele sklepów online, które sprzedają naturalną karmę dla psa. Szczególnie polecane są karmy, które w swoim składzie mają dużą ilość mięsa, sporo podrobów, a także ryż i odrobinę marchewki. Zapewniają one odpowiednią ilość składników odżywczych i błonnika, przez co pieski nie cierpią na zaparcia. 

Czytaj również:   Opiekunowie zwierząt są szczęśliwsi? Jak zwierzaki wpływają na ludzi?

Mięso i ryż

Warto zadbać o zdrowie naszego pupila, kupując odpowiednią naturalną karmę dla psa, która pomoże mu zachować zdrowie przez wiele lat. Pandemia pokazała nam, że zdrowie jest najważniejsze i nie warto na nim oszczędzać. Naturalna karma dla psa z ryżem dostarczy wszystkie niezbędne składniki i zapewni jelitom doskonałą florę bakteryjną. Jedzenie dla psa możemy wykonać również w domu, ale kupienie jej w dedykowanym sklepie online zaoszczędzi nam czas, który poświęcić możemy naszemu przyjacielowi na zabawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *