Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas - tel.: 531470548 | email: StrefaKarmy@gmail.com

do kasy suma: 0,00 zł
Czy można podawać psu kostki lodu? 0
Czy można podawać psu kostki lodu?

Czy można psu podawać kostki lodu ?

 Każdy miksolog powie, że kostka lodu jest tak dobra, jak woda, którą zamrozisz do jej przygotowania. I tym właśnie jest lód: zamarznięta woda. Czy pies może korzystać z kostek lodu? Co to oznacza dla psów ?

Czy kostki lodu są niebezpieczne dla psów?

 Pierwszy raz słysząc to pytanie, ,,czy kostki lodu są niebezpieczne dla psów?”, pierwsze co pomyślałem to : ,, tylko wtedy jak rzucisz kostką lodu w oko psa”. Zgłoszono nawet przypadek psa, który połknął kostki lodu i trafił do szpitala weteranyjnego wymagającego operacji w celu złagodzenia ,,wzdęcia’’. Prowadzący weterynarz uważał, że przyczyną wzdęcia mogło być połknięcie przez psa kostek lodu.

 Wzdęcia lub skręty żołądka to niebezpieczne stany, które zagrażają życiu psa. Pojawiają się one gwałtownie, gdy żołądek wypełnia się gazem i następnie obraca się w jamie brzusznej. Przeprowadzono wiele badań nad potencjalnymi przyczynami wzdęć: badano ich genetykę, dietę, środowisko, ćwiczenia i aktywności, wszystko co może być potencjalnym czynnikiem do spowodowania wzdęć. Duża ilość wody zbyt szybko podawana, lub duże ilości jedzenia po intensywnych ćwiczeniach nie jest zalecana, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że pies może połknąć dużo powietrza wraz z wodą lub jedzeniem.

 Warto, aby po intensywnym spacerze z psem pozwolić im ostygnąć po tym, jak stracą dużo energii oraz ich podekscytowanie minie. Gdy już Twój pies złapie tchu i się trochę schłodzi, wtedy powinniśmy dać mu swobodny dostęp do jedzenia i wody. Podobno robią z koniami wyścigowymi, są wyprowadzane na spacer i schładzane po wyścigu. Można podawać im wodę, ale tylko w niewielkiej ilości, aż pies się uspokoi i wypocznie.

 Kostki lodu można używać, aby spowolnić tempo połykania wody przez nadmiernie podekscytowane psy. Oferowanie w ten sposób kostek lodu to pomysł jak dostosować tempo i ilość wody jaką pies przyjmuje. Weterynarze zalecają nawet oferowanie kostek lodu jako sposób na powolne wprowadzanie wody psom wracających do zdrowia po operacjach.

 Ostatnio podczas gorących upałów, sam podawałem swojemu psu w misce kostki lodu, aby je pies mógł się schłodzić i zachęcić je do picia większej ilości wody.

 

Czy kostki lodu mogą pomóc w zapobieganiu przegrzaniu psów?

 Najlepszym lekarstwem w zapobieganiu przegrzania psów jest zapobieganie temu zjawisku. Nie zostawiajmy nigdy psów bez opieki, w sytuacjach, kiedy istnieje ryzyko przegrzania np. w samochodzie, nawet przy otwartych oknach. Obserwuj Twojego psa podczas nadmiernego wysiłku fizycznego, ponieważ niektóre psy lub rasy będą bawić się zbyt aktywnie, mimo że ich ciała mówią dość. Gdy Słyszysz, że twój pies nadmiernie dyszy lub ciężko oddycha, to znak, że nasz pupil potrzebuje natychmiastowej przerwy, w chłodnym, zacienionym lub klimatyzowanym miejscu.

Bywają właściciele, którzy widzą swoje psy i chcą schłodzić ich organizmy w lodowej kąpieli, lub wchodzą z nimi do zimnych sadzawek, jezior czy też do morza. Zbyt wczesne zmiany temperatur mogą spowodować niebezpieczny łańcuch zdarzeń dla Twojego psa. Jeśli zależy nam na tym aby schłodzić naszego pupila, lepiej jest używać wilgotnych ściereczek lub ręczników nasączonych wodą, wentylatorów lub klimatyzacji. Jeśli twój pies wykazuje objawy udaru cieplnego, wskazana jest wizyta u weterynarza, ponieważ niektóre objawy mogą się pojawić jakiś czas po zdarzeniu.

Kostki same w sobie nie są niebezpieczne dla psów. Tak więc, jeśli chcesz zaoferować swojemu psu kostki lodu dla ochłody, to nie widzę przeciwskazań 😊?

 

A czy wy oferujecie swoim psom kostki lodu podczas upałów? Zapraszam do czytania oraz komentowania wpisu 😊

Pozdrawiam D.Ś.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl